Wyszukaj

Edukacja:

Dowiedz się, jak to działa - Przejdź na stronę - Zobacz teraz - Dowiedz się więcej na ten temat - Kliknij, aby przeczytać - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Wypróbuj - kliknij tutaj - Czytaj Trudno w jednoznaczny sposób rzec czy UE to wielka szansa dla naszego kraju, ale przecież mapa geopolityczna świata jest najzwyczajniej nieubłagana. Kraj jak właśnie Polska powinien mieć "przyjaciół". Mieliśmy dwie możliwości: Zachód albo Rosja. Na pewno Rosja to fantastyczny kraj, mieszkańcy Rosji w zasadzie są w porządku i wcale nie rozmyślają każdego dnia o Polsce - w tym negatywnym kontekście, lecz jakby nie patrzeć UE jest bardziej odpowiednim wyjściem. Cieszę się, że jesteśmy w UE, bo przykład Ukrainy świetnie pokazuje, że w dzisiejszych czasach tylko UE jest alternatywą.
W dzisiejszych czasach w ministerstwie edukacji powstaje wielki gwar na temat lektur szkolnych. Należy potwierdzać, że w każdej placówce uczniowie są zobowiązani do odczytywania publikacji. Lektury szkolne są zmartwieniem dużej grupy uczniów. Nikomu nie pragnie się ich odczytywać. Najgorsze dla nich są te dziejowe. Uczniowie nie uwielbiają jak się ich do czegoś namawia. Nauczyciele języka polskiego nagabują do odczytywania publikacji. Mało kto się do tego użytkuje. Na stronach są streszczenia lektur, które szybko się odczytuje. Nikomu się nawet nie przyśni odczytywać trylogii Sienkiewicza. To jakiś absurd. W dzisiejszym świecie panuje Internet. Uczniowie absolutnie nie zaglądają do książek. Do egzaminów i testów przygotowują się z Internetu. Rodzice kupują książki i wydają finanse na marne. Wedle młodzieży wszystko co istotne implikuje się w Internecie. Lektury to mara polskiego szkolnictwa. Z roku na rok przekształcają się przepisy oraz wyrzucane są z dogmatu co poniektóre ważne lektury. Ministerium pomniejsza listę lektur. Likwidowane są te lektury, które powinny być przeczytane, aby zrozumieć epokę literacką. Uczniowie wolą czytać książki fantastyczne niż publikacje, które są z góry nałożone.
Jak pewnie absolutna większość z nas kojarzy, nasz kraj jest członkiem UE już od 9 lat, a więc to prawie dziesięć lat! Moim zdaniem, i tak naprawdę nie należę do mniejszości, ten okres nie był stracony. W końcu polskie firmy wreszcie mają możliwość bez żadnych kłopotów eksportować własne towary za zachodnią granicę. Wcześniej to było bardzo utrudnione, poza tym były jeszcze cła. Należy również wspomnieć, iż wreszcie możemy w 100% legalnie pracować w Irlandii, Danii oraz w innych bogatych państwach, w których nawet najniższa wypłata gwarantuje godne życie.
Trzeba w takim razie bardzo szybko skompletować zainteresowanych i zacząć regularne rozgrywki. Ogólnie piłka nożna niezwykle pozytywnie działa na nasze zdrowie, a więc w szczególności takie osoby, które chcą np. zrzucić zbędne kilogramy, powinny zainteresować się piłką. Prawdziwym strzałem w dziesiątkę jest również to, aby zorganizować zawody. Oczywiście nasza drużyna to nie wielka Chelsea Londyn albo FC Barcelona, ale najważniejsza jest dobra zabawa. Jak więc widać, piłka nożna jest bardzo dobra nie tylko w telewizji, lecz również na żywo. Nie pozostaje w takim razie nic innego, jak najzwyczajniej ruszyć do gry.